CO NABÍZÍM.
Kraniosakrální terapie
Kraniosakrální terapie je neinvazivní terapeutická metoda, která ošetřuje a zlepšuje funkce kraniosakrálního systému (cranium-lebka, sacrum-kost křížová). Tato jemná doteková terapie pracuje s harmonizací takzvaného kraniosakrálního rytmu-pulsu, tvořeného cirkulací mozkomíšního moku. Jako terapeutka pracuji s nacítěním tohoto pulsu a jeho následné sladění. Tímto působením se spouští přirozený autokorekční a samoléčící mechanismus těla (vnitřní moudrost). Během terapie se uvolňuje napětí a stres, její působení má tak příjemný relaxační efekt. Působí však i léčebně a preventivně u širokého spektra obtíží na fyzické i psychické úrovni.
Oblasti ve kterých kraniosakrální terapie pomáhá:
-
optimalizuje funkce nervového systému (chronická únava, poruchy spánku, úzkosti, deprese)
-
řeší problémy psychosomatického původu (migrény, bolesti žaludku, poruchy trávení)
-
poruchy učení, koncentrace, hyperaktivita
-
nerovnováha hormonálního systému (PMS, klimakterium)
-
chronické bolesti pohybového ústrojí (bolesti zad, kloubů, výhřezy plotének)
-
rekonvalescence po úrazech, operacích
-
v těhotenství jako podpora a příprava na porod
-
Naše tělo má ohromnou schopnost se léčit a kraniosakrální terapie je přirozená cesta jak v tom tělo podpořit.
Švédská masáž
Švédská, také Klasická masáž je nejběžnější a nejzákladnější formou masáže. Prováděním série různých hmatů uvolňuje bolesti pohybového aparátu a různé formy svalového napětí. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení tkání a stimulace látkové výměny. Napomáhá tak ke zlepšení odvodu odpadních látek z těla a tím k celkové regeneraci organismu. Masáž by neměla být bolestivá a svým působením přináší příjemné uvolňující a relaxační účinky. Odstraňuje stres a navozuje pohodu těla i mysli.
Rozdíly v klasické , sportovní či relaxační masáži vnímám ve vhodném výběru a posloupnosti jednotlivých hmatů, jejich intenzitě, a počtu opakování. K masáži se používají nedráždivé masážní emulze nebo základní oleje, které, na přání klienta, mohu doplnit o oleje esenciální.
V čem tato masáž pomáhá?
-
k celkové regeneraci organismu po zátěži
-
uvolnění svalového napětí
-
zlepšuje kloubní pohyblivost
-
odstranění zplodin látkové výměny
-
působí na nervovou soustavu, uvolňuje psychické napětí
-
navozuje pocit relaxace
Hloubková terapeutická masáž (Deep tissue masáž)
Masáž je zaměřená na uvolnění hlubších vrstev svalové tkáně a chronického napětí vzniklého z jednorázového, nebo dlouhotrvajího – chronického přetěžování. V této masáži nejprve příslušnými technikami uvolňujeme fascie a prokrvujeme podkoží. Pokračuje pohmatové vyšetření pro nalezení spoušťových bodů (Trigger point) a jejich následné ošetření metodou tlaku a uvolnění.
Po samotném ošetření doporučuji tělo zrelaxovat jemnou masážní technikou.
Tato masáž probíhá na suché kůži. Využívám zde různých technik fasciálního uvolnění (kiblerova řasa, baňky), tlaku, postizometrickou relaxaci (metoda pracující s úpravou svalového napětí prostřednictvím centrální nervové soustavy). Je zde tedy vyžadována spoluúčast klienta nejen fyzicky, ale i v práci s dechem, který s uvolněním úzce souvisí. Přestože tato masáž přináší velkou úlevu, patří mezi bolestivější procedury, kde je třeba intenzitu tlaku neustále korigovat s klientem.
Není tedy masáží odpočinkovou. Tento druh másáže neprovádím celotělově. Zaměřím se vždy jen na problematickou oblast a oblasti, které s ní souvisí ( kde spoušťové body vytváří bolest přenesenou). Příkladem - při bolesti a ztuhlosti ramene ošetřuji svaly pletence rameního, šíje, dekoltu, horní části zad a paže.
Kdy je masáž vhodná?
-
akutní přetížení (náhlá vyšší zátěž, cuknutí)
-
chronické přetěžování jednotlivých částí těla bez dostatečné kompenzace
( jednostranná zátěž, pohybové stereotypy, chybné pracovní návyky apod.)
Medová detoxikační masáž
Tato metoda využívá speciální masážní hmaty v kombinaci s léčivými vlastnostmi medu.
Hromadění toxinů v těle oslabuje celý organismus. To bývá příčinou vzniku mnoha zdravotních problémů či nemocí. Medová masáž je velice účinná detoxikační metoda, která tělu napomáhá se těchto škodlivin zbavit. Látky obsažené v medu mají schopnost na sebe toxiny vázat a z těla odstranit. Med je zároveň obohacen řadou vitamínů a minerálů a naopak je schopen tělu tyto látky dodávat. Masážním hmatem (pumpovacím) stimulujeme reflexní zóny těla, především na zádech, v okolí páteře nebo na chodidlech. Dosáhneme tak ovlivnění i všech vnitřních orgánů a nastartujeme tím samotný proces detoxikace.
S čím medová masáž pomáhá?
-
detoxikuje organismus
-
žaludeční, střevní problémy
-
poruchy funkce orgánů (játra, slinivka, ledviny..)
-
uvolňuje napětí v těle
-
nespavost, nervové poruchy, deprese, bolesti hlavy
-
ovlivňuje pružnost pokožky
-
podpora imunitního systému (chronické rýmy, záněty vedlejších dutin)
-
celkové omlazení organismu
Kdy není masáž vhodná?
-
alergie na med
-
vysoký oční tlak
-
akutní infekční onemocnění
-
krvácivé stavy (žaludeční vředy..)
-
nadměrné ochlupení zad
-
těhotenství
-
poškození pokožky (odřeniny, rány..)
Lymfatická masáž
Masáž se soustřeďuje především na lymfatický systém. Tato metoda je souborem speciálních hmatů s velice jemným tlakem a pomalou frekvencí. Na rozdíl od klasických masáží je frekvence i pořadí hmatů přesně dané. Účelem metody je povzbuzení proudění lymfy a tím její odvádění z určitých oblastí. Masáž přispívá k odvádí odpadních látek, zmírňuje otoky, odstraňuje pocit únavy, posiluje imunitu a celkově zlepšuje stav pokožky. Lymfatická másáž je vždy prováděna na sucho.
Kde Lymfatická masáž pomáhá?
-
detoxikace organismu
-
zmírnění otoků
-
posiluje imunitní systém
-
odstraňování a prevence celulitidy
-
napomáhá odbourávání tuku a odvádí z těla přebytečnou vodu
-
zpevňuje podkoží a obecně zlepšuje stav pokožky
Kdy masáž není vhodná?
-
nádorová onemocnění
-
porucha, nebo zvýšená činnost štítné žlázy
-
křečové žíly, trombózy
-
akutní zánětlivá onemocnění celková i lokální
-
srdeční arytmie